Przejdź do treści

Zespół Szkół w Huwnikach

Strona główna » Z życia szkoły i przedszkola » Światowy Dzień Zwierząt 2021

Światowy Dzień Zwierząt 2021

Odsłony: 18

Światowy Dzień Zwierząt, czyli World Animal Day obchodzony jest corocznie 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Idea ta została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Celem tej inicjatywy jest przypomnienie i uświadomienie, że zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenia do ich ochrony. Warto pamiętać, że cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.

W ramach zajęć świetlicowych dyskutowaliśmy o zwierzętach leśnych, domowych a także egzotycznych. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych zwierzętach tych, które mają i tych o których marzą. Zwieńczeniem dnia było wykonanie prac plastycznych przy użyciu różnych technik. Wspólnie obejrzeliśmy także film pt. Był sobie pies.

Pamiętajmy o zwierzętach przez cały rok, nie tylko w dniu ich święta! W końcu i te domowe, i te dzikie, swoją obecnością i możliwością obcowania sprawiają nam wiele radości, uczą szacunku i empatii do świata.