Przejdź do treści

Zespół Szkół w Huwnikach

Strona główna » Z życia szkoły i przedszkola » Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Odsłony: 11

Dnia 8 lutego po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to akcja, która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Internet oferuje nam ogromne możliwości. Korzystając z sieci, możemy rozwijać swoje zainteresowania, relaksować się, uczyć się nowych rzeczy. Niestety, jest to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci, które poznali uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w zajęciach tematycznych.
W ramach zajęć świetlicy szkolnej organizowane były zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne związane z bezpieczeństwem w Internecie, które dotyczyły: zawierania internetowych znajomości, szanowania innych w sieci, umieszczania zdjęć i danych osobowych w Internecie, konsekwencji spędzania zbyt dużej ilości czasu przy komputerze.
Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali plakat promujący bezpieczeństwo w sieci.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie w Internecie każdego dnia!

Więcej zdjęć pod linkiem: https://www.facebook.com/760216400985445/posts/1640539406286469/

Dzień Bezpiecznego Internetu
Uczniowie Świetlicy Szkolnej