Przejdź do treści

Zespół Szkół w Huwnikach

Strona główna » Z życia szkoły i przedszkola » Przemyskie Pola Nadziei

Przemyskie Pola Nadziei

Odsłony: 18

Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w akcje zbiórki pieniędzy dla przemyskiego hospicjum. Akcja została przeprowadzona w niedzielę 1 maja 2022r., przez wolontariuszy, którzy po zakończeniu każdej Mszy Świętej w Huwnikach, Makowej, Kalwarii Pacławskiej i Rybotyczach wręczali żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei. Kwiaty zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Pola Nadziei to inicjatywa stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.
Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie.

Dziękujemy bardzo wszystkim wolontariuszom!