Przejdź do treści

Zespół Szkół w Huwnikach

Strona główna » Z życia szkoły i przedszkola » Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 2

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 2

Odsłony: 17

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klasy drugiej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, drugoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała pani Bożena Osada – opiekun biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom.
Ważnym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.
Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.